У чому відмінність механічного годинника від кварцового?

Що довше працює або чому віддати перевагу: механіці, а може бути кварцу?

Незважаючи на те, що більшість людей зараз час дивиться на мобільних гаджетах, наручний звичайний годинник все одно не виходить з моди. А з ними не припиняються суперечки: що краще за кварц чи механіка. Прихильників цих 2-х моделей знайдеться багато, причому кожна сторона буде по-своєму права.

Особливості кварцу та механіки

Практично кожен, кому доводилося купувати собі або на подарунок годинник, замислювався, якому механізму віддати перевагу, що пропрацює довше механіка або кварц. Функціональна частина – перше, потім необхідно звертати увагу, вибираючи собі годинник. Від того, наскільки злагоджено працює серце пристрою, залежить точність показання часу, тривалість життя годинника.

кварцові або механічні

Кварц від механіки має кілька відмінностей, але основна з них полягатиме в джерелі живлення. Кварцові пристрої здатні функціонувати тільки від батарейки, вона забезпечує енергією електронну частину двигуна. Принцип дії кварцового хронометра полягає у посиланні один раз за секунду імпульсу електронним блоком двигуна, щоб той пересунув стрілки.Висока точність ходу, і стабільна частота сигналів, що посилаються забезпечується кварцовим кристалом. Батарейка для таких механізмів може працювати 2 роки та більше. Кварцові хронометри найкращий варіант для не дуже пунктуальних людей, тому що їх не потрібно підзаводити в певний час.

Для функціонування механічного годинника передбачена пружина. Вона розташовується в барабані, що має зубчасті краї. Під час заводу годинникового механізму відбувається закручування пружини, розкручуючи спіраль, провокує рух барабана. Завдяки цьому починає функціонувати весь механізм. Недолік такої системи полягатиме в нерівномірності розкручування пружинки. Через це годинник починає відставати або навпаки поспішати. Основна незручність цього пристрою полягає в заводі в певний час.

Хто ходить все-таки точніше?

На точність функціонування годинника можуть впливати різні фактори, починаючи температурними умовами і закінчуючи зносом запчастин, положенням механізму. Особливо це стосується механічних пристроїв. З кварцовими все простіше: частота сигналів, що подаються генератором, постійно залишається постійною. При цьому стрілки та двигун переміщуються по команді. Норма у розбіжності для механіки становить максимум півхвилини на добу, найкращі показники – 5 секунд. За місяць розбіжність із найточнішими годинниковими механізмами у кварцу може становити не більше 20 секунд. Найкращі моделі можуть почати відставати максимум на 5 секунд. Виходить, що навіть бюджетні кварці здатні дати найкращий результат у порівнянні з механікою. Граничні показники 5 секунд у двох варіантів однакові. При цьому механіка коштує в кілька разів дорожче за кварц, так як їй потрібно більш точне ручне налаштування під час складання. Кварцовий же годинник збирає автомати.

що краще кварцові або механічні

Кому дано прослужити довше?

Існує стереотип, що механіка набагато довговічніша в порівнянні з кварцом, але це насправді не так. В обох моделях годинника рушійні складові мають однаковий ресурс. Що ж до електронного блоку кварцу, його межі ще вивчені остаточно.Звідси висновок: добре зроблені кварцові пристрої здатні прослужити стільки ж, як і механіка.

Чому віддається перевага механіці

Пройшло чимало років з моменту винаходу механічних годинників, а вони все одно залишаються в пошані. Причина такої любові до цих пристроїв у тому, що це класика, яку престижно носити. Багатьом ці хронометри подобаються за плавність ходу стрілки, що відміряє секунди, за можливість покрутити коліщатко перед відходом до сну для заводу. Потім, цей годинник можна передати у спадок, як пам'ять про себе.