Підбір настінного годинника виходячи з інтер'єру приміщення

Час - найцінніший ресурс, а тому за ним дуже ретельно стежать. Щоб завжди можна було спостерігати за рухами стрілок на циферблаті придумали настінний годинник, який встановлюють у будь-яких приміщеннях. Для того щоб правильно підібрати механізм і не пошкодувати про витрати часу і грошей, необхідно знати, як вибрати настінний годинник.

Перш за все ніжно визначитися для яких цілей і в яких приміщеннях будуть розташовуватися годинник. Одна справа, якщо вони прикрашатимуть інтер'єр будинку або будуть підказкою про закінчення робочого офісу. У тому й іншому випадку аксесуар може відповідати абсолютно різним характеристикам.

Нюанси при виборі настінного годинника

Матеріали та характеристики, які потрібно враховувати:

  1. Кварцовий годинник. Це сучасно, точно і дуже зручно, але більше підходить для суворих, лаконічних умов, наприклад офісних приміщень. Справа в тому, що незважаючи на різноманітність дизайнів, цей вид не можна назвати елементом затишку та душевного тепла, але якщо інтер'єр будинку виконаний у модерні, то кварцовий годинник буде в самий раз. Однак потрібно передбачити той факт, що такому елементу дизайну потрібні батарейки, в середньому вони служать близько року.
  2. Механічний годинник. Це дуже стильний, красивий та розкішний елемент інтер'єру.Такий не соромно показати іншим, помістивши в кімнату для гостей, навіть найвибагливіших. Традиційний хід стрілок цифровим схилом створює особливу атмосферу розкоші. Перевагою є тривалий термін експлуатації, відсутність необхідності купувати батарейки, але за точність часу відповідають господарі годинника.
  3. Циферблат. Основний елемент годинника може бути зроблений з будь-яких матеріалів, наприклад, папір, картон, дерево, кераміка, плівка та інше. Різниці для сприйняття та ходу стрілок немає ніякої, тільки термін експлуатації та місце розташування годинника може змінюватися. Якщо аксесуар має картонний або паперовий циферблат, то в місцях з великою кількістю вологи або прямою дією сонячних променів пристрій не зможе довго прослужити. Що стосується дорожчих годинників, у яких поле для цифр і стрілок зроблено з металу або інших дорогих елементів, то вони вимагають особливого кріплення через свою важку вагу.
  4. Поверх циферблата може бути встановлене скло. Найдорожче та найміцніше серед можливих варіантів – акрилове, друге у списку – приладове, але воно може розбитися від удару. Найдешевше і менш практичне – мінеральне скло. На ньому часто з'являються тріщини, подряпини, а також швидко осідає пил.
  5. Сучасний годинник відрізняється своєю неординарністю. Це можуть бути циферблати без цифр, а замість якогось пастельного або просто лаконічного фону на ньому можуть бути різні кольорові картинки. Це відмінний варіант для тих, кому знати час не так вже й обов'язково, наприклад, у дитячу кімнату вони стали б саме в час.
  6. Гучність ходу стрілок. Годинник годинник різниця: одні безшумні, а інші не дають спати своїм цоканням. Для дому потрібно вибирати такий аксесуар, який не заважав би життєдіяльності та не викликав роздратування.
  7. Дизайнерські рішення щодо обрамлення годинників рясніють різними пропозиціями внести в інтер'єр нові колорити. Це можуть бути нестандартні форми, звуки ходу та зображення на циферблаті.
  8. Розмір настінного годинника також дуже важливий. Для простого інтер'єру дизайнерським порятунком стане великий циферблат з яскравими акцентами, а для готового, насиченого ідеєю приміщення підійдуть і звичайні годинники. Чим більший розмір, тим більше він привертає увагу, що потрібно враховувати.

Розташування настінного годинника в будинку (основні правила):

  • На кухню можна вибирати дизайнерський годинник, на якому обіграно кулінарну тему у вигляді зображення кухонного інвентарю або страв. Якщо використовувати правильні кольори, то годинник не лише показуватиме час, але й стимулюватиме бажання перекусити або навпаки, утриматися від зайвого прийому їжі.
  • У вітальню найкраще поставити великий, красивий годинник, який розповідатиме про достаток власника будинку.
  • У дитячу кімнату найкраще помістити яскравий, строкатий і великий годинник. Це дозволить не тільки розвинути сприйняття кольорів, а й покращити знання цифр та їх значення на циферблаті.
  • У спальню належить не ставити годинник. По фен-шуй можна розмістити маленький підлоговий або пісочний годинник, але ніяк не великі циферблати або будильники біля ліжка.

Настінний годинник - не тільки практично, але і красиво, стильно і престижно. Залежно від розміру, дизайну та типу механізму аксесуари можуть по-різному сприйматися. Ці елементи інтер'єру дають змогу не тільки стежити за плином часу, але й яскраво обставити приміщення. В офісному середовищі лаконічні, строгі механізми дозволять зосередитися на роботі, а домашній, затишний і барвистий годинник – розслабитися і забути тяготи робочих буднів.