Механічний або кварцовий годинник - що вибрати

Вже понад чотириста років тому у світі з'явилися механічний годинник. Увесь час, рік у рік, люди докладали багато зусиль, щоб удосконалити механізм і зробити його точнішим. Але такий процес був дуже довгим, а годинник в результаті виходив дуже дорогим.

Інша справа кварцовий годинник. Їх почали виробляти лише сорок років тому. Кварцовий механізм був точнішим, а ціна доступна більшому колу людей. Але тільки на якість механізму в цьому випадку впливала не людина, а машина. Більшість годинників, які доступні сьогодні у продажу, є саме кварцовими. Кажуть, що вже через деякий час кварцовий годинник займатиме понад вісімдесят відсотків ринку.

Неможливо точно відповісти на питання, які ж годинники краще - кварцові або механічні. У випадку, коли годинник буде використовуватися за призначенням - слідкувати за часом, - тоді потрібно купити кварцовий годинник. Якщо ж годинник купується як статусний аксесуар, тоді в пріоритеті механічний годинник.

Щоб завести механічний годинник, необхідно його вручну підзаводити, а кварцовий годинник вимагає всього лише заміни батарейки в необхідний час. Батарейку зазвичай змінюють один раз на кілька років, тому це дуже зручно і не є проблемою.Крім того, кварцовий годинник відрізняється тим, що він більш тонкий і важить менше, ніж механічний. Щоправда, з часом людство зробило крок уперед щодо вдосконалення механічних годинників і у них з'явився автопідзавод. Таким чином, якщо Ви вирішили купити механічний годинник з автопідзаводом, то Вам не потрібно самостійно заводити, достатньо їх лише носити. Але все ж таки головним питанням, що цікавить більшість покупців і цінителів годинників, є ні що інше, як точність механізму. Механічний годинник у цьому плані має велику кількість факторів, від яких це залежить - це показники температури, степ заводу пружини в механізмі, позиція самих годинників, знос деталей та регулювання. Кварцовий годинник не залежить від цих факторів взагалі. Частота імпульсів, які виробляє механізм кварцового годинника, практично не змінюється. Похибка механічного годинника складає +/-20 секунд за добу, кварцового – лише +/-15 секунд на місяць. Якщо навіть говорити про механічні хронометри, то можна сказати, що деякі кварцові моделі можуть бути точнішими. Завдяки наявності кристала кварцу в механізмі кварцового годинника, можна покладатися на таку високу точність. Але ця якість не є пріоритетною у механічних моделях – і це важливо пам'ятати.

Важливо помітити, що механічний годинник більше піддається фізичним впливам ударам, падінням і т.п. Кварцовий годинник не має деталей, які настільки виявляють чутливість до пошкоджень.