Історія створення будильника та цікаві факти

Незамінний помічник людини – будильник, цікаві факти про нього

Про те, коли саме з'явилися перші будильники, сьогодні не зможе сказати ніхто, але вони є в кожному будинку і досі. Вони грають одну з головних ролей у житті людини, тому що не дозволяють упустити можливості, та й просто проспати вранці призначену годину. Будильниками прийнято називати будь-який годинник, здатний виступати спонукателями світловими або звуковими сигналами. І без них обходитися дуже складно.

історія створення будильника

Трохи історичних фактів

Про будильники відомо одночасно багато і мало, вони були в кожній країні. Тільки могли виглядати по-різному. Наприклад, у Стародавньому Китаї використовувалися пристосування, зроблені з густої смоляної маси, тирси, що складаються з грузиків і паличок з градацією. Для прив'язування вантажів використовувалися шнурки. Принцип дія пристрою примітивний: запалювалася палиця і коли вона догоряла вантаж опускався в ємність із заліза. Стародавні греки виявилися більш винахідливими, як будильники у них використовувалися водяні пристрої, які згодом стали називатися годинами.У багатьох країнах із 18 по 19 еру майбутніми пристроями виступали люди, звані Knocker-up. В обов'язки цих людей входило пройти вранці вулицею, постукати до кожного будинку. Вони не повинні були йти доти, доки не прокинеться людина. Для побудки використовувалися: трубки з горохом, каміння, ціпки.

перший будильник

Перший будильник, що згодом став прототипом сучасного, з'явився лише в 1787 році. Його винахідником став Хатчінсем Леві. Але дзвонити цей пристрій могло лише о 4 ранку. Механізм для побудки з ручним настроюванням запатентували в 1847 році. Зробив це вчений із Франції Антуан Радьє. Пізніше 1908г. будильник "Біг-Бен" був створений фірмою Вестклокс. Вся механічна частина являла собою дзвін. Звук, що видається пристроєм, поширювався великі відстані. Дуже страждав тривалий час через відсутність будильників США, їхні співробітники не приходили працювати вчасно. Через це було ухвалено рішення виготовляти будильники у промислових масштабах. Це стало початком розробки вдосконалених пристроїв. Тепер можна зустріти у продажу будильники, які, щоб вони замовкли, необхідно кинути сильно або наздогнати для вимикання.

Цікаві факти зі світу будильників

Учені, розробники, дизайнери з різних країн не перестають експериментувати з цим простим на вигляд пристроєм. Їм вдається створювати незвичайні годинні механізми, які допомагають людині прокидатися вчасно і все встигати.

  • Винайдений японцями будильник у потрібний час починає замість дзвінків посилати приємні аромати. Дослідженнями було доведено, що прокинутися людині легше, якщо вона чує приємні запахи. Тим, хто ще не має такого пристрою, рекомендується встановлювати на сигнал будильника приємну спокійну музику з наростанням сигналу поступово.
  • Мало хто чув про таке, але існує будильник для водіїв. Він був винайдений в Австралії. У його функції входить побудка водія, якщо той задрімав за кермом. Такий пристрій навчили відчувати коли засинає водій. подавати гучні сигнали або відкривати вікна. Ще один дивовижний зразок – лайливий будильник. Під час, коли необхідно прокидатися, цей гаджет починає неввічливо і голосно висловлюватися.
  • Наступні розробники пішли ще далі. Ними був придуманий літаючий і гидкий апарат. Принцип його дії полягає у вильоті невеликого пропелера в заданий час. Щоб припинити малоприємну какофонію, потрібно зловити і поставити штучку на місце.
  • Вчені з Чилі розробили будильники-подушки.Вони призначені для глухих людей, коли необхідно підніматися, такий пристрій починає інтенсивно вібрувати, при цьому стрясаючи голову сплячого.
  • Як дітям, так і дорослим подобається будильник, що нагадує квочка. Цей пристрій несе яйця під гидку музику і доки не будуть повернуті все на місце, гаджет не бажає замовкати.

Напевно це далеко не всі варіанти вдосконалити будильник. Поживемо та подивимося, що ще вдасться придумати вченим, експериментуючи з цим простим одночасно складним механізмом.